Уторак, 07. Мај 2013.

Скупштина општине

ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ НЕГОТИН 

 

Поставите питање председнику Скупштине општине Неготин

 

мр Милан Уруковић, магистар наука у области заштите на раду

Рођен је 6. августа 1963. године у Неготину. Основну школу завршио је у Душановцу, а Средњу техничку школу „Иво Лола Рибар“ у Неготину. Дипломирао је и магистрирао на Факултету заштите на раду у Нишу.

Радни однос засновао је 1989. године у Секретаријату за инспекцијске послове Скупштине општине Неготин, а од 1992. године запослен је у Министарству за рад,запошљавање, борачка и социјална питања. Одборник је Скупштине Општине Неготин испред Социјалистичке партије Србије од 1996. године и има најдужи одборнички стаж у СО Неготин.

У периоду од октобра 2000. године до маја 2001. године, обављао је функцију потпредседника СО Неготин. 

Крајем 2006. године изабран је за председника Општинске организације СПС Неготин, на којој се налази и данас, а од 2011. до краја 2014 обављао је функцију председника Окружног одбора СПС Борског округа, а од почетка 2015. године члан је Извршног одбора ГО Социјалистичке партије Србије.

У периоду од  26. 04 . 2010. године  до 21.09 2012. године обављао је функцију председника Скупштине општине Неготин, а од 21. 09. 2012. године до 15. 05. 2014. године обављао је функцију председника Општине Неготин.

Oд 27.10.2017. године члан је Привременог органа општине Неготин.

Ожењен је и отац двоје деце ( син Милош, апсолвент на Стоматолошком факултету у Нишу и ћерка Милена, студент друге године Медицинског факултета у Нишу). 

 

ЗАМЕНИК ПРЕДСЕДНИКА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ НЕГОТИН 


Поставите питање заменику председника Скупштине општине Неготин

Богдан Гугић, дипломирани хемичар

 

Богдан Гугић рођен је 8. фебруара 1967. године у Неготину. Основну школу завршио је у Прахову, као ученик генерације и носилац Вукове дипломе,а  Гимназију „ Предраг Костић“ завршио је у Неготину. Дипломирао је на Природно-математичком Факултету, у Крагујевцу, одсек –хемија и стекао звање дипломирани хемичар. За време студирања обављао је функцију председника Савеза студената ПМФ-а и студента продекана.

Радни однос засновао је 1996. године у предузећу „Југоинспект“, Београд Д.Д, где и дан данас ради и то на месту заменика директора сектора за руде, хемију и метале.

У 3 мандата био је одборник у Скупштини општине Неготин.

У периоду од  2005.-2006. године  био је председник Одбора за самодопринос општине Неготин.

Дуги низ година успешан је спортски радник и истакао се као председник  ФК „Хајдук Вељко“, ФК „Дунав“ Прахово, ОФС-а Неготин и Спортског савеза општине Неготин.  

Од 2012. године председник је Савета МЗ Прахово

Ожењен је и отац једног мушког детета. 


СЕКРЕТАР СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ НЕГОТИН 

Поставите питање секретару Скупштине општине Неготин

 Драгослав Нинић, дипломирани правник.

 

Рођен је 02. 09. 1976. године у  Кладову.  Завршио је Гимназију  „ Предраг Костић “ у Неготину,  дипломирао је 2006. године на Правном факултету, Универзитета у Нишу, правосудни испит положио је 2010. године .

Радни однос први пут је засновао 2007. године у Општинском суду у Неготину у својству приправника, 2011. засновао је радни однос у Предшколској установи „Невен“ у Кладову као секретар установе , од  2014. године запослен је  у Општинској управи општине Неготин, на пословима  у Служби за скупштинске и нормативно правне послова Општинске управе Неготин.

Обављао је функцију секретара Скупштине општине Неготин од 25. 05. 2015. године до 27.10.2017.,  док је  27.10. 2017. године именован  за секретара Привременог органа општине Неготин.

Ожењен је и отац једног малолетног детета.